Aktualności

Co nowego w OTRS 6

OTRS, najpopularniejszy open-source’owy system help desk, został niedawno wydany w wersji 6. Spójrzmy na kilka ciekawych zmian i udogodnień, jakie zostały wprowadzone w najnowszym wydaniu systemu.

 

Odświeżony ekran widoku zgłoszenia

Ekran szczegółów zgłoszenia to podstawowe narzędzie pracy każdego pracownika działu help desk. W OTRS 6 wprowadzono na tym ekranie wiele zmian służących poprawie czytelności informacji i wygody korzystania – m.in. uporządkowano elementy interfejsu, zmieniono sposób wyświetlania dat i wprowadzono awatary użytkowników.

 

Obsługa dodatkowych danych klientów

Pola dynamiczne, dzięki którym możliwe jest wprowdzanie danych dowolnego typu do zgłoszeń i wiadomości, w wersji 6 są dostępne także dla danych klientów i użytkowników klienta. Można zatem w prosty sposób przechować np. dodatkowe dane kontaktowe dla kont użytkowników, lub informacje takie jak NIP i REGON firmy klienta.

 

Większe możliwości książki adresowej

Książka adresowa pomaga w odnalezieniu właściwego odbiorcy wiadomości wśród użytkowników klienta. W najnowszej wersji, rozbudowano możliwości wyszukiwania w książce adresowej, umożliwiając używanie w wyszukiwaniu dowolnych danych użytkowników i klientów.

 

Nowy ekran administracji

Ekran administrowania systemem zyskał na przejrzystości dzięki wprowadzeniu bardziej czytelnego podziału opcji, oraz dodaniu ikon.

 

Przebudowany interfejs konfiguracji systemu

W wersji 6 systemu OTRS wprowadzono gruntownie zmieniony mechanizm konfiguracji, pozwalający na wygodniejsze poruszanie się wśród setek parametrów konfiguracyjnych systemu, oraz ułatwiający wprowadzanie w nich zmian.

 

Łatwiejsze załączanie plików

Wprowadzono nowy mechanizm załączania plików, pozwalający na jednoczesne dodawanie wielu plików i obsługujący drag & drop.

 

Powyższe przykłady to tylko kilka z nowości, jakie można znaleźć w ostatniej wersji systemu OTRS. Pełna lista zmian dostępna jest w oficjalnych informacjach o wydaniu opublikowanych przez producenta systemu.

Na naszej stronie można już zamówić wersję demonstracyjną najnowszego wydania OTRS, więc wszystkich zainteresowanych przetestowaniem systemu w praktyce zapraszamy do skorzystania z tej możliwości.

« Powrót do Aktualności